Konsultacja Kryzysowa
Pierwsza Pomoc Psychologiczna w Kryzysie

Czym jest pierwsza pomoc psychologiczna (PFA)?

Jest to pomoc na pierwszej linii, która polega na wsparciu emocjonalnym, gdy doświadczasz silnego stresu lub wydarzenia kryzysowego, a następnie jeśli jest taka potrzeba skierowanie do dalszej pomocy u profesjonalisty.

Jeśli wydarzenie kryzysowe przerasta Twoje możliwości poradzenia sobie z nim, dzięki pierwszej pomocy psychologicznej jesteś w stanie dość szybko wrócić do normy. Najważniejsze jest to abyś wiedziała co się z Tobą dzieje, jakie reakcje na kryzys lub ciągły stres są naturalne i co zrobić, aby to zmienić i wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jakie są objawy kryzysu?

Objawy fizyczne:
 • Problemy ze snem, brak snu
 • Zmiana w odżywianiu: spadek masy ciała, brak apetytu
 • Zawroty głowy
 • Osłabienie organizmu
 • Podatność na infekcje
 • Migreny
 • Duszności
 • Nudności
 • Wymioty
Objawy psychiczne:

 • Spadek motywacji do działania w domu:
 • Zaniedbanie siebie, otoczenia
 • Apatia
 • Odczuwanie niemocy
 • Spadek motywacji do działania pracy
 • Unikanie spotkań towarzyskich
 • Nawracające myśli
 • Sposób myślenia o sobie
 • Lęk
 • Wybuchy złości lub płaczu
 • Zachowania ryzykowne
Jaki jest cel konsultacji?


Celem konsultacji jest ustabilizowanie Twojej psychiki i odzyskanie możliwości działania - sprawczości, poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad sytuacją. Każdy człowiek w ciągu swego życia doświadcza kryzysu. Jest to powszechne i masowe zjawisko, naturalnie wpisane w tok naszego życia.

Istotne jest to, byś miała wiedzę na temat tego co się z Tobą dzieje i jakie masz możliwości poradzenia sobie z kryzysem.
CELE:

 • Ocena funkcjonowania
 • Pomoc w analizie tego, co się wydarzyło
 • Psychoedukacyja - wytłumaczenie wzbudzających niepokój reakcji na kryzys, normalizacja doświadczenia
 • Wsparcie - przestrzeń do przeżywania emocji doświadczanych w związku ze zdarzeniem kryzysowym
 • Uruchomienie zasobów własnych oraz sieci wsparcia społecznego w tym: rodzina, przyjaciele lub pomoc społeczna
 • Ewentualne przekierowanie do skorzystania z profesjonalnej pomocy, jeśli zaistnieje taka potrzeba
Jakie mogą być konsekwencje kryzysu, jeśli nie zwrócisz się o pomoc?

Konsekwencjami braku interwencji podczas kryzysu, może być rozwój poważniejszych zaburzeń psychicznych, takich jak:
 • Uzależnienia
 • Zaburzenia lękowe
 • Depresja
 • Zespół stresu pourazowego (PTSD)
 • Choroby psychosomatyczne
 • Zaburzenia nastroju

Niezależnie od tego czy źródło kryzysu pochodzi z domu czy z pracy. Nie czekaj. Zacznij od poprowadzenia siebie i zapewnienia sobie potrzebnego wsparcia.
Według jakiej metody prowadzona jest Konsultacja?

Konsultację przeprowadzam zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) według rozbudowanego modelu pierwszej pomocy psychologicznej pod nazwą RAPID.
Pierwsza pomoc psychologiczna zapewnia skuteczny sposób bezpośredniego poradzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Pod profesjonalną opieką opracujesz strategię radzenia sobie z zaistniałymi zmianami.

Konsultacja
Otrzymasz wsparcie emocjonalne
Zdiagnozujemy stan Twojego funkcjonowania
Zostaniesz wyposażona w wiedzę na temat tego co się z Tobą dzieje i z czego to wynika
Otrzymasz informację o konkretnych rozwiązaniach
Uzyskasz pomoc
czas trwania konsultacji 60 minut
Cena: 150 zł brutto

Niezależnie od tego czy źródło kryzysu pochodzi z domu czy z pracy.
Nie czekaj. Zacznij od poprowadzenia siebie i zapewnienia sobie potrzebnego wsparcia.


Co mówią o mnie moi klienci?
Marta jako coach dopasowuje się do potrzeb i wspiera przy wyznaczaniu dróg do osiągnięcia celu. Jest przy tym ciepła i empatyczna. Potrafi motywować, jest skuteczna w swoim działaniu i nie odpuszcza. Potrafi stworzyć przyjemną atmosferę, w której dobrze się pracuje. Nasze spotkania bardo dużo mi dały ...
Czytaj całość

- Magdalena, Warszawa

Marta jest osobą z niesamowitą charyzmą i pozytywną energią. Już podczas pierwszej sesji coachingowej pokazała mi drogę, której dotychczas nie znałam. Zadała pytania, których nigdy wcześniej sama sobie nie zadawałam. Sesja, która z mojej perspektywy miała charakter przyjacielskiej rozmowy przy kawie, dała mi początek nowej drogi...
Czytaj całość

- Edyta, Warszawa


Wsparcie ze strony Marty otworzyło mi drogę do osiągnięcia zdumiewających efektów. Zdobyłam narzedzia dzięki którym swoje zamierzenia teraz relizuje znacznie łatwiej, wiem jak skutecznie wykorzystywać swoje umiejętności, poznałam swoje mocne strony.
Odczuwam też dużo mniej napięcia w kontaktach ...

Czytaj całość

- Elżbieta, Warszawa


Marta dała mi możliwość podejscia do moich problemów z duża swobodą i na luzie stopniując intensywność mojego zaangazowania co było w moim przypadku bardzo ważne. (...) Zawsze myslałem że jestem raczej pewny siebie w kwestiach zarządzania projektami - dziś mogę powiedzieć ze Marta zdefiniowała moją pewność siebie na nowo.
Czytaj całość

- Marek, Warszawa

Marta jako coach dopasowuje się do potrzeb i wspiera przy wyznaczaniu dróg do osiągnięcia celu. Jest przy tym ciepła i empatyczna.
Potrafi motywować, jest skuteczna w swoim działaniu i nie odpuszcza. Potraf stworzyć przyjemną atmosferę, w której dobrze się pracuje. Nasze spotkania bardo dużo mi dały.
Przede wszystkim w moim związku, z którego wyrzucałam siebie. Podczas kolejnych rozmów zmuszających do zajrzenia w głąb siebie powoli zachodziła zmiana w moim sposobie myślenia. Poznałam żródło i zaczęłam doceniać siebie, męża i swój związek.

Jestem niezwykle zadowolona z naszych sesji.

Marta bardzo dziękuję :):):)

Magdalena, Warszawa

Marta jest osobą z niesamowitą charyzmą i pozytywną energią. Już podczas pierwszej sesji coachingowej pokazała mi drogę, której dotychczas nie znałam. Zadała pytania, których nigdy wcześniej sama sobie nie zadawałam. Sesja, która z mojej perspektywy miała charakter przyjacielskiej rozmowy przy kawie, dała mi początek nowej drogi, pozwoliła odkryć co jest dla mnie najważniejsze- tu i teraz.

Od tej pierwszej rozmowy z Martą zaczęłam pracę nad sobą, nad swoim życiem. Wytyczyłam cele i naszkicowałam mapę swojego szczęścia.
MN Coaching polecam osobom, które są otwarte na życiowe zmiany. Marta podczas sesji daje jasno do zrozumienia, że całą swoją energię, uwagę skupia właśnie na Tobie. To poczucie, że Ty jesteś w centrum uwagi i Twoje potrzeby, problemy są ważne, daje dodatkową siłę i motywację do działania. Podczas sesji nie dostaniesz zestawu uniwersalnych porad, na każdą okazję. Filozofia działania i metodyka pracy Marty opiera się narzędziach skrojonych na miarę indywidualnych potrzeb - Twoich potrzeb.

Coach nie jest doradcą który rozdaje recepty na szczęśliwe życie. Każdy z nas ma swoją definicję szczęścia. Dzięki pracy z Martą możesz samodzielnie, wytyczyć kierunek działania, zgodny z Twoimi potrzebami i przekonaniami - i według mnie to jest recepta na sukces. Platon powiedział, że „Najważniejszy w każdym działaniu jest początek”. Dziękuję Marto, że dałaś mi tak piękny początek. Ta podróż nadal trwa, wymaga determinacji, konsekwencji, ale także profesjonalnego przewodnika. Pojawiają się trudności, problemy. Dzięki jasno wytyczonemu kierunkowi, osiągam swoje cele, uczę się jak przezwyciężać trudności i stawiam sobie nowe wyzwania.

Edyta, Warszawa

Marta dała mi możliwość podejścia do moich problemów z dużą swobodą i na luzie stopniując intensywność mojego zaangażowania co było w moim przypadku bardzo ważne.
Na początku naszej współpracy byłem raczej sceptyczny co do skuteczności naszych sesji i osiągnięcia trwałych rezultatów także nie nastawiałem się na rewolucję. Jednak po kilku spotkaniach Marta potrafiła znakomicie wydobyć te elementy które przeszkadzały mi w osiąganiu resultatów w życiu zawodowym jak i tych wpływających negatywnie na moje relacje osobiste. Dopiero po dłuższym czasie sam dostrzegam co było nie tak w moich metodach - Marta potrafi doskonale nakreslić tę perspektywę w której widzę siebie w zupełnie innym świetle.

Zawsze myślałem, że jestem raczej pewny siebie - dziś mogę powiedzieć że Marta zdefiniowała moją pewność siebie na nowo. Poprawiłem jakość komunikacji (jestem informatykiem i moja metoda to 'mniej mówić więcej robić')

Teraz wiem ile czasu można trwonić w pracy kiedy ograniczam komunikację, jak można dryfować nie będąc skupionym na celu a wokół celu i ile energii kosztowało to mnie samego i moich bliskich. Jeszcze parę miesięcy temu uważałem że normą w moim zawodzie jest praca po 10-12 godzin dziennie. Dziś trzymam grafik na 8 godzin - wykonuję tę samą pracę i mam czas dla siebie i rodziny! Mogę śmiało powiedzieć że w sensie czasu Marta zaoszczędziła mi całe lata życia.

- Marek, Warszawa

Wsparcie ze strony Marty otworzyło mi drogę do osiągnięcia zdumiewających efektów. Zdobyłam narzedzia dzięki którym swoje zamierzenia teraz relizuje znacznie łatwiej, wiem jak skutecznie wykorzystywać swoje umiejętności, poznałam swoje mocne strony.

Odczuwam też dużo mniej napięcia w kontaktach z innymi, szczególnie w pracy.

Dzięki Marcie zrozumiałam co jest istotne w komunikcji i jak słuchanie drugiej strony wpływa na jakość osiąganych rezultatów.

- Elżbieta, Warszawa

Wypelnij informacje kontaktowe