Używamy 🍪 na naszych stronach. Przeglądając mncoaching.pl wyrażasz zgodę na stosowanie cookies oraz narzędzi analitycznych.
< POWRÓT
Myśli, a odczucia na temat pracy.

Zmień sposób myślenia o pracy...

Co myślisz na temat swojej pracy?
Co czujesz, kiedy pojawiają się myśli na temat Twojej pracy?
Czy pojawiają się jakieś emocje?

Jeśli tak, to w jakiej części ciała się one pojawiają?
Czy to jest ból, czy lęk - pieczenie, mrowienie, gorąco, uczucie zima, który pojawia się w miejscu zablokowania danej emocji?

Co teraz z tym zrobisz zależy od Ciebie....


Jeśli na hasło: 'PRACA', 'PONIEDZIAŁEK', 'NOWY PROJEKT', 'ROZMOWA Z SZEFEM'
- pojawia się złość, gniew, smutek, strach, obrzydzenie, nienawiść, bezsilność, bezradność to znaczy, że nie masz prawa czuć się dobrze!


Jeśli nienawidzisz swojej pracy, zastanów się co konkretnie wywołuje w Tobie tą emocję?
Co Twoja mama mówiła o swojej pracy?
Jak Twój tata wyrażał się o swojej pracy?
Czy ta nienawiść do pracy jest Twoja, czy odziedziczona?

Co musi się wydarzyć, żebyś zaczęła myśleć pozytywnie o swojej pracy?

Wyobraź sobie, że rzucasz pracę, która Cię wykańcza i znajdujesz sobie nową pracę, którą kochasz... Oczywiście jeśli to możliwe, to wspaniale!
A jeżeli nie możesz sobie pozwolić na zmianę pracy, czy też kariery, to wiedz, że nadal możesz podjąć kroki, aby poprawić swoją sytuację w obecnej pracy. Spróbuj znaleźć jakąś wartość w swojej pracy. Nawet w niektórych przyziemnych pracach możesz często skupić się na tym, jak Twoja rola pomaga innym lub zapewnia bardzo potrzebny produkt, czy usługę. Skup się na aspektach pracy, które lubisz, nawet jeśli jest to po prostu rozmowa ze współpracownikami podczas przerwy. Zmiana podejścia do pracy może pomóc Ci odzyskać poczucie celu i kontroli.

 

TWOJE MYŚLI MAJĄ POTĘŻNY WPŁYW NA TWOJE ŻYCIE…
 

TWOJE MYŚLI  > KONTROLUJĄ TWOJE UCZUCIA

TWOJE UCZUCIA  > KONTROLUJĄ TWOJE DZIAŁANIA

TWOJE  DZIAŁANIA  >  KONTROLUJĄ TWOJE  ZACHOWANIE

 

Czy masz w pracy zgrany zespół? Dobre relacje w miejscu pracy mogą pomóc Ci w zmniejszeniu monotonii i przeciwdziałaniu skutkom wypalenia zawodowego. Fajni ludzie, z którymi możesz pogawędzić i pożartować w ciągu dnia, pomogą Ci złagodzić stres związany z wymagającą pracą, poprawić wydajność, a i  po prostu pomogą Ci przetrwać ciężki dzień.

Jeśli czujesz, że dochodzisz do granic wytrzymałości - weź wolne. Kiedy nadchodzi wyczerpanie, spróbuj zrobić sobie całkowitą przerwę od pracy. Idź na urlop, wykorzystaj dni chorobowe, poproś o tymczasowy urlop, zrób cokolwiek, aby oderwać się od tego miejsca. Wykorzystaj ten czas na naładowanie baterii i skorzystaj ze wsparcia specjalisty, by powrócić do formy. 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Nagórka

myśli, przekonania, wypalenie zawodowe, zmęczenie, zespół, team, dobry czas, wsparcie, urlop, zwolninie, zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne
Zobacz również